poniedziałek, 12 maja 2008

Powsiński Prepozyt od wielu lat walczy o powiększenie cmentarza parafialnego w Powsinie. Pisałem o tym w blogu. Dzięki rubeusowi przeczytałem ostatnio notkę w Życiu Warszawy o możliwej zmianie negatywnego stanowiska urzedników warszawskich wobec potrzeby rozbudowy cmentarza:  http://www.zw.com.pl/artykul/247498.html

Ks. Jan Świstak sam o tym ostatnio pisał w "Wiadomościach Powsińskich" http://www.sanktuarium-powsin.mkw.pl/Archiwum_W_P/WP81.pdf:

"Druga sprawa, która drgnęła, to rozbudowa cmentarza grzebalnego przy ul. Przyczółkowej w Powsinie. Starania w tym kierunku trwaja przeszło 20 lat. Do tej pory nie udało się pokonać urzędniczej bariery. Chodzi o powiekszenie istniejacego cmentarza o 0,75 ha (graniczące z cmentarzem łąki-nieużytki stanowią ponad 200 ha). W dniu 17 kwietnia br., na sesji Rady Dzielnicy Wilanów, jednogłośnie podjęto sprawę rozbudowy cmentarza w Powsinie. Rada i Zarząd Dzielnicy przesłała odpowiednio udokumentowany wniosek pod uchwałę na posiedzenie Rady Miasta Stołecznego Warszawy. Jeśli potrafimy zmobilizować się i przekonać radnych Ratusza, to po pozytywnej uchwale będzie można rozpocząć starania w urzędach stołecznej architektury.

Również i za tę inicjatywę bardzo dziekuję naszym Radnym, a zwłaszcza Bożenie Laskowskiej z Powsina. Za pozytywny klimat, wytworzony wokół spraw społeczności Powsina, bardzo a bardzo dziękujemy!

Ks. Jan Swistak, proboszcz"

"Sprawę, która drgnęła" ks. Jan jednak musi przekazać swojemu następcy, który obejmie powsińską parafię już w lipcu, i to on będzie musiał owe drgania dalej pobudzać. A ja jestem, nie kryję tego, żywotnie (czy to dobre określenie w tym kontekście?) zainteresowany, bo sam chciałbym kiedyś spocząć na wieczność w tym pięknym miejscu.

niedziela, 04 maja 2008

Księża łąka w Powsinie najpiękniejsza jest w maju!

 Tę stronę oglądano już razy.statystyka