Blog > Komentarze do wpisu

Poranny wjazd z Powsina na górne Kabaty i wieczorny powrót stają się coraz trudniejsze. Kolejki samochodów są coraz dłuższe, głównie z powodu dziury w asfalcie na Nowoursynowskiej przy Rzekotki, zwężającej drogę do jednego pasa i uniemożliwiającej mijanie się pojazdów. Dziura jest przeszkodą obiektywną, ale są też przeszkody subiektywne! Kierowcy podjeżdżający w górę często nie umieją pokonać ostrego zakretu w ulicę Rzekotki na skarpie bez wjeżdżania na sąsiedni pas, co wstrzymuje ruch i też powiększa korki. Mimo że rozmiary i przepustowość tego skrótu jest powszechnie znana, już kilka razy widziałem duże ciężarówki próbujące sforsować drogę, niszcząc ją i wprawiając w furię mieszkańców.

Nic dziwnego, że narastające korki zwiększają desperację mieszkańców i ekologów. We wtorek rano, 17 listopada, ekipa telewizyjna TVN zainstalowała się na przystanku 519 na Kabatach i filmowała sznur samochodów wjeżdżających krok po kroku na skarpę. Boję się, że znów będzie nagłaśniane hasło, żeby ten przejazd natychmiast zamknąć. Bo utrudnia, bo niszczy, bo ...

Bo ja też jestem za natychmiastowym zamknięciem tego przejazdu. Jak tylko zbudowana zostanie ulica Nowokabacka, dotychczasowy przejazd powinien być natychmiast zamknięty! Dlatego Nowokabacką trzeba budować bezzwłocznie, z najwyższym priorytetem. Przecież ani mieszkańcy, ani przyroda nie wytrzymają dłużej tego, co się tam dzieje.

Ale bardziej prawdopodobne jest, że droga zostanie zamknięta, zanim ruszy budowa trasy docelowej. I wtedy stanie się to, co już obserwujemy, gdy kolejka samochodów do wjazdu staje się bardzo długa. Ci bardziej niecierpliwi i "sprytni" kierowcy opuszczają kolejkę i wjeżdżają dzikimi wąwozami w górę, nie patrząc na zakazy, ignorując zniszczenie, które powodują. Na razie są nieliczni, ale gdy legalny wjazd zostanie zamknięty...?

 

wtorek, 17 listopada 2009, tbgmbx
TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: andrzej, *.internetdsl.tpnet.pl
2009/11/18 10:21:25
Iwje grozą, chyba nawet prawdziwa, bo wczorajsze doniesienia planach budżetu Warszawy na 2010 to w inwestycjach - budowa nowych dróg nie ma sladu o Nowokabackiej, tylko o KEN i Rosoła. Jakby sie przyjrzyć ostanim przetargom organizowanym przez dzielnice Wilanów, to wydaje się, ze czas stanął.. głównie zwiażane z funkcjonowaniem Urzędu. A wybory za rok.... Więcej inwencji i walki nasi radni i władze...
-
2009/11/19 09:37:23
Dziura załatana, Alleluja!
-
Gość: andrzej, *.internetdsl.tpnet.pl
2009/12/22 14:29:04
www.wilanow.pl/zdjecia/obwieszczenie-%20Nowokabacka%20-dec41-2009_.doc
..komentarz zbyteczny
-
Gość: andrzej, *.internetdsl.tpnet.pl
2009/12/22 15:44:03
a to znacznie podnosi na duchu, że jeszcze nie wygasł u wszytskich zdrowy rozsądek
warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,60265,7373821,Wilanow_nie_zwinie_asfaltu__Skrot_ul__Rzekotki_zostaje.html
-
Gość: Tomek, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/01/10 20:52:02
Jak będzie zbudowana Nowokabacka, to nikt starym przejazdem nie będzie chciał jeździć, więc nie ma potrzeby jej zamykać. Poza tym jak się ją zamknie, to znów mieszkający na niej mieszkańcy będą od Powsina odcięci ;). I znów jakiś malkontent wzniecie rwetes ;P.


Tę stronę oglądano już razy.statystyka