Blog > Komentarze do wpisu

Nowokabacka - droga, której nie ma, z Powsina na Ursynów - książkę można napisać z wszystkich notek, jakie na jej temat powstały.

Bezkompromisowość, szlachetne pobudki, miłość do przyrody - ekolodzy przykuli się do nielegalnie położonego asfaltu na ulicy Podgrzybków. Mówią, że będą tam leżeć zamiast tego asfaltu tak długo, aż powstanie ulica Rosnowskiego. Nie wiem, czy przeżyją.

http://www.youtube.com/watch?v=0fmssCXELGA

Ulica Wilanowska w remoncie. Nie wiem, ile jeszcze czasu. Ulica Przyczółkowa w remoncie. Tragedia. Jedyny dojazd do Warszawy przez pola lub Wisłą, ale to też niemożliwe, bo szkodzi przyrodzie. Może cofnąć się do Konstancina i próbować przez Piaseczno? No, nie da rady - ul. Warszawska zakorkowana. A w Piasecznie, lepiej nie mówić. Nad Puławską najlepiej dają sobie radę samoloty.

Miłego tygodnia wszystkim życzę, a zwłaszcza budowlanemu nadzorcy powiatowemu i panom z Zielonego Mazowsza.

poniedziałek, 19 października 2009, tbgmbx
TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: koleś, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2009/10/21 10:18:39
Obecnie mamy dwa warianty dojazdu na Ursynów.Pierwszy, kilku kilometrowy ulicą Podgrzybków i drugi znacznie dłuższy ( kilkanaście kilometrów) ,nazwijmy go legalnym -Przyczółkowa ,Wilanowska itd.Chciałbym zapytać pana z Zielonego Mazowsza który wariant według niego mniej obciąża środowisko.
-
Gość: andrzej, *.internetdsl.tpnet.pl
2009/10/27 14:42:33
..zamiast nowych dróg i do nas dotarła nowa moda na poprawę bezpieczeństwa na ulicach..;-)
www.wilanow.pl/zdjecia/Obwieszczenie-fotoradary.doc
Zastanawiam sie tylko dlaczego na Rosochatej a nie np. Przyczółkowej, przy Placu Zabaw, gdy pędzą nią coraz liczniejsze sznury pojazdów, objeżdżających korki...
-
2009/10/30 14:00:16
Kto to jest pan Andrzej Marczak z fundacji Lepszy Wilanów? Może on mieszka przy Rosochatej, ale nie ma dzieci bawiacych się na placyku przy Gronowej? Czy to będą prywatno-publiczne radary pana Marczaka (prywatne ze względu na inicjatywę, a publiczne ze względu na cel; tylko jakie ze względu na koszty?).
-
Gość: andrzej, *.internetdsl.tpnet.pl
2009/11/03 12:07:40
miasta.gazeta.pl/warszawa/1,95190,7214468,Zamkna_popularny_skrot_z_Ursynowa_do_Wilanowa_.html

..nawiazując do nowszego watku, może zamiast 5.000 mieszkańców zebranych w powsinie, zebrąc kierowców 10.000 rano lub popołudniu na ursynowskim KEN przy ratuszu..
.. niestety niektórym dano głowy, by tylko czapki podtrzymywały...
-
Gość: andrzej, *.internetdsl.tpnet.pl
2009/11/03 12:15:12
dodam tylko, ze rozumiejac sytację mieszknców tamtej ulicy, wystaczyloby przeciez wykuoic pas ziemi obok i zbudowac i ulice i sciezke rowerowa i szeroki chodnik... to lacznik tez z lasem kabackim Ursynowa..


Tę stronę oglądano już razy.statystyka