Blog > Komentarze do wpisu

Budowa ulicy Nowokabackiej z Powsina do górnych Kabat (ul. Rosnowskiego) niby się przybliża, ale też jakby stoi w miejscu, no, może troszkę posuwa się do przodu...  

Wydział Urzędu Miasta od ochrony powietrza i innych cennych zasobów zawiadomił 28 września, że przystąpił do przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko przedsięwzięcia polegającego na realizacji drogi publicznej o nawierzchni utwardzonej w ramach budowy ulicy Rosnowskiego w Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy. Ufff. Ciężko było, ale kroczek do przodu.

http://www.um.warszawa.pl/v_syrenka/new/?dzial=komunikaty&ak_id=20192&kat=9

Paradoksalnie, przebudowa al. Wilanowskiej sprzyja takim desperackim projektom jak Nowokabacka. Podskarpie wiślane zostało ostatnio całkowicie odcięte od Naskarpia, czego boleśnie doświadczają nie tylko mieszkańcy Konstancina i Powsina, ale przede wszystkim Wilanowa - i to tego nowego. Komunikacja samochodowa przez ulicę Orszady jest czymś jeszcze bardziej ekstremalnym niż niegdysiejszy łącznik z ul. Gąsek na Kabaty. Chyba już wszyscy włodarze Ursynowa, Wilanowa i Miasta Stołecznego widzą, że jakieś drogi łączące Przyczółkową z Rosoła muszą powstać na cito. A jeśli nie, to... może wyasfaltują ul. Orszady i napiszą, że to droga wewnętrzna dzielnicy?

 

poniedziałek, 05 października 2009, tbgmbx
TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: andrzej, *.internetdsl.tpnet.pl
2009/10/14 08:36:00
www.tvnwarszawa.pl/-1,1623807,0,,bedzie_nowa_droga_z_wilanowa_na_ursynow,wiadomosc.html
..brzmi tak sensacyjnie, że aż niewiarygodnie, chyba cud na 600-lecie naszej Parafii...
-
rubeus
2009/10/24 17:40:21
Nie od dziś wiadomo, że piłka w sprawie budowy połączeń z ursynowem leży głównie po stronie wilanowa.
A ten ma z tym problemu np. przedłużenie Ciszewskiego do Klimczaka nie jest w ogóle uwzględnione w planie miejscowym.
Sprawa z Rosnowskiego - przyjęto plan, w którym zarezerwowano zbyt wąski pas pod budowę ulicy i trzeba było niedawno go zmieniać.
itp., itd....


Tę stronę oglądano już razy.statystyka