Blog > Komentarze do wpisu

Powsinianie, gdzie Wy robicie zakupy? Ale takie większe, nie sobotnie śniadanko, bułeczki  i pomidor od Pani Małgosi, tylko pełen wózek na cały tydzień?

Mamy w Powsinie cztery małe sklepiki i stację benzynową Shella. A jest nas już pod cztery tysiące mieszkańców. I przybywa nas w tempie około setki rocznie. Co będzie, jak skończy się kryzys mieszkaniowy i Fadesa zbuduje swoje osiedle na Potułkały!

Ciekawe, że nikt w Powsinie nie chce tu dużego sklepu. Pozbyliśmy się zagrożenia ze strony Cash and Carry, nie dopuścimy do realizacji Rynku Powsińskiego. Mieszkańcy Wilanowa też nie dopuścili do ekscesów handlowych na polach "po SGGW". Ale przecież robimy gdzieś większe zakupy! I wozimy samochodami do Powsina.

Odezwijcie się, napiszcie, skąd wozicie zakupy. Z Tesco na Górnych Kabatach przez zatłoczoną skarpę? Z Auchana w Piasecznie, objeżdżając korek na Warszawskiej? Z Sadyba Best Mall? Skąd?

Tymczasem obok nas, w Jeziornie przy ulicy Tysiąclecia otwiera się dziś sklep LIDL-a. Od 24 września, po korowodach z gazownikami i innymi służbami, będzie w nim można robić zakupy (dojazd od Bielawskiej możliwy, więc ominiemy Warszawską ;). Domyślam się, że mieszkańcom Jeziorny nie udało się. Zostali zaskoczeni? Współczujemy, bo to straszne - taki wielki blaszak w środku osiedla. Na pewno pojedziemy tam, by wyrazić im nasze współczucie. A przy okazji zrobić zakupy.

 

 

czwartek, 24 września 2009, tbgmbx
TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2009/10/05 10:52:46
Byłem. Bez zachwytów. To jeszcze bida-GS. Ale może się rozkręci.
-
rubeus
2009/10/24 17:24:30
tgmbx - te protesty przeciwko sklepom to takie działanie na zasadzie NIMBY - czyli u mnie mnie, ale u sąsiada 2 ulice dalej to może być.

Przeciwko centrum w M.Wilanów protestowali 'starzy' mieszkańcy tej dzielnicy, którzy paradoksalnie sami na tym by skorzystali. A argumenty przytaczane np. o budowie blaszaka a la TESCO, czy 'drastycznej ingerencji w zabytkowe otoczenie Pałacu Wilanowskiego' rodem z kosmosu.

A pomysł rynku upadł chyba głównie, ze względu na planowaną organizację ruchu ?

Obstaję, że gdyby nie było TESCO czy innego dużego marketu na Ursynowie, to mieszkańcy na wieść o planach ich budowy, rozpętali by prawdziwą burzę - sięgając po argumenty nie mające nic wspólnego z prawdą.
-
Gość: , *.range86-179.btcentralplus.com
2009/11/06 12:27:46
Witam:)
Slyszalam, ze w Powsinku zostal sprzedany byly skup warzyw i owocow, razem z okoliczna dzialka, to ten duzy bydynek na samym rogu Europejskiej i Przyczolkowej, prawie naprzeciwko miasteczka Wilanow. Ma tam byc wkrotce Tesco !
Pozdrowienia
Agnieszka
-
Gość: andrzej, *.adsl.inetia.pl
2009/11/11 11:51:37
alma przy promenadzie, real ursynowski ze względu na najwiekszy wybór wedlin Olewnika, wspaniałe wyroby; szynka ze Starej Wędzarni, kiełbasa piecówka (w realu nie ma niestety), kaszanka... a z bazarów szembeka, nizsze ceny niz na konstancinskim sobotnim, duży wybór towarów
-
Gość: Tomek, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/01/10 21:14:41
Sklep w Powsinie przy kościele - chleb "wiejski" można kupić za prawie 10 zł.
W Jeziornej obok poczty jest piekarnia, podobny chleb można kupić tam 2-3 razy taniej. Mi się zdarzyło kupić w Powsinie raz czy dwa pare lat temu, ale jak zobaczyłem paragon, to powiedziałem trudno, co mi po tym że blisko, jak takie paskarskie ceny! Sklepy w Powsinie to chyba nastawione są na napływowych bogaczy ze swoich strzezonych willi, którzy na cenę nie patrzą, ja tam wolę zakupy robić w Tesco, Sadyba Best Mall, czy wspomnianej juz piekarni. Nie dość że przy okazji coś innego zrobię, bo obok centrum handlowe, sklepy, jadłodajnie, to przynajmniej mniej stresów wyniosę ze spozywczaka ;).
A właściciel sklepu przy kościele pewnie też w tamtej piekarni Jeziornej kupuje swoje chleby ;P


Tę stronę oglądano już razy.statystyka