Blog > Komentarze do wpisu

Kryzys w Powsinie? Gazety od roku przekonują Powsinian, że kryzys jest. Dzisiaj przyszła pora sprawdzenia, czy rzeczywiście? Co prawda GW ze zdziwieniem stwierdza, że cały jej wysiłek idzie na marne, ale ja dziś rano ten przejaw kryzysu w Powsinie znalazłem i udokumentowałem.

Oto droga i furtka do powsińskiego przedszkola. Każdego ranka wypasionymi furami przyjeżdżają tu z całej okolicy maluchy, aby pozwolić rodzicom spłacać kredyty zaciągnięte na budowę. I do tej pory fury i dzieci znikały bez śladu po południu, by pojawiać się rano. Ale tak już nie jest. Z powodu kryzysu.

Nie, nie, przedszkole nadal jest pełne i dzieci nadal są przywożone. Ale już nie tylko dzieci, ale także i śmieci. Rodziców widocznie nie stać na płacenie Remondisowi czy innemu MPO haraczu za odbiór śmieci z domu. GW pyta, jakie oszczędności w budżecie domowym wymusił kryzys. Otóż oszczędności na umowach o wywóz odpadów bytowych. Nie przesadzam, oto przykład:

sobota, 12 września 2009, tbgmbx
TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: a., 77.255.245.*
2009/09/13 10:53:29
Wydaje mi się, ze to jednak nie kryzys finasowy, ale kryzys kultury nowoprzybyłych. To samo dotyczy, i to juz od dawna, pojemników przy naszym parku rozrywki dla maluchów przy Gronowej.. jak więc wida smieci i zarazki tam gdzuie dzieci, tak rodzice je wychowuja i narazają.. Wydaje sie im, że są wielkimi cwaniakami, a sa tylko maleńkimi cwaniaczkami... Może to i lepiej jedank, ze tu wywoża niż bezpośrednio na łaki....
-
2009/09/13 13:32:38
Niestety takie "smieciowe" sprawy daja sie zauwazyc wszedzie. Pod pewnym kosciolem, gdzie obok jest plac zabaw dla dzieci, po kazdej niedzieli obok publicznych koszy na snieci widac torby z odpadkami w wiekszych ilosciach. Najpierw wierni sa w kosciele, a potem zostawiaja tego rodzaju watpliwa "pamiatke" bo pewnie taniej i wygodniej. :(
-
2009/09/13 15:50:12
1) a., po chwili zastanowienia przyznaję Ci rację! Z tym kryzysem to cienka ironia. A brak kultury i małe cwaniactwo jest wszędzie, nawet (zwłaszcza?) wśród tych, których stać na budowanie domów na terenie Wilanowa i Powsina. Ale jak patrzę, co za samochody parkują przy Gronowej, to to chyba śmietanka z całej okolicy ;)))

2) Anka, dobiłaś mnie! Czy to spostrzeżenie odnosi się do nas, czy do krainy kangurów??? Ściskamy i pozdrawiamy.


Tę stronę oglądano już razy.statystyka