Blog > Komentarze do wpisu

W Powsinie mamy zdrowe powietrze i dużo ruchu, więc ludzie pewnie dlatego nie chorują. A może chorują, ale ja tego nie wiem. Studiując klepsydry na parafialnym kościele można wyciągnąć wniosek, że tu się żyje do 90 lat i więcej.

W Powsinie mamy przychodnię rehabilitacyjną dla dzieci i ogólną przychodnię lekarską. Znajdują się one w starym budynku dawnego przytułku dla sierot, prowadzonego niegdyś przez siostry zakonne od ks. Boduena. Budynek o ładnej bryle, parterowy, z użytkowym poddaszem z ciągiem lukarn, otoczony dużym terenem zielonym.

Kilka lat temu, po reformie systemu ubezpieczeń zdrowotnych, mieliśmy wątpliwości, czy liczba pacjentów wystarczy, by ze środków z NFZ możliwe było utrzymanie przychodni. Na szczęście działa ona nadal.

Nie tylko działa, ale wręcz się rozwija. Otóż ostatnio na otaczającym przychodnię terenie zielonym rozpoczęła się budowa nowej, rejonowej przychodni specjalistycznej. Fundamenty wychodzą już z ziemi. Inwestorem tego obiektu jest Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Mokotów. Na razie realizowany jest stan zerowy. Kiedy dalszy ciąg, jeszcze nie wiadomo.

poniedziałek, 27 sierpnia 2007, tbgmbx
TrackBack
TrackBack URL wpisu:


Tę stronę oglądano już razy.statystyka