Blog > Komentarze do wpisu

Co za ulga! Od wczoraj Liga Powsińskich Rodzin zapewnia, że po zaostrzeniu przez nią kar za eutanazję, nasi staruszkowie mogą przestać bać się iść do szpitala.

Mam pewne wątpliwości co do znaczenia slowa "eutanazja" w tym kontekście.  Ostatnio miałem szereg doświadczeń z "eutanazją" - czy w takim samym sensie, nie wiem, ale skutki były takie same.

Dwa lata temu mój kolega z pracy został zabrany do szpitala z rozpoznaniem arytmii i skoków ciśnienia. W szpitalu wyregulowali ciśnienie, zlikwidowali arytmię. Miał wyjść przed niedzielą. Umarł w szpitalu. Lekarze byli zaskoczeni, więc może to nie była eutanazja?

Wkrótce potem ciotka mojej żony upadła i z lekkim wstrząsem mózgu została hospitalizowana. Wkrótce młoda lekarka stwierdziła zakłócenia równowagi elektrolitów i zaczęła wyrównywać. Ciotka w ciągu trzech dni zmarła na zakrzep w sercu.

Moja ciotka nie chciała iść do szpitala, ale naczynia krwionośne w nogach wymagały opieki. W szpitalu wystąpiła wada serca i zapalenie płuc. Ciotka zmarła.

Moja teściowa od lat chorowała na niewydolność nerek. Pewnego razu zauważyliśmy niepokojące objawy i popędziliśmy z nią na ostry dyżur do szpitala. Dyżurna lekarka zrugała nas, bo akurat parametry analiz nie były przekroczone i taksówką musieliśmy wracać nad ranem do domu. W ciągu miesiąca stan tak się pogorszył, że wezwane pogotowie na alarmie dowiozło ją do szpitala. Zmarła w trakcie przyjmowania na oddział.

Inna ciotka, pensjonariuszka domu opieki, od jakiegoś czasu źle się czuła. Zawieziono ją do szpitala. Lekarze stwierdzili, że to starość i wystarczy opieka domowa. Mieli ją wypisać w piątek. W czwartek zmarła w szpitalu na zapalenie płuc i niewydolność krążenia. Jutro pogrzeb.

No, nie wiem. Ja i tak będę się bał iść do szpitala. Nawet jak podniosą tę karę za eutanazję. Nawet nie będąc jeszcze staruszkiem. Dla mnie po tych doświadczeniach pójście do szpitala w Warszawie będzie się zawsze wiązało z ryzykiem eutanazji. Cóż ja pocznę - wolę już naturalną śmierć, tę z niedoszłej konstytucji.

wtorek, 17 kwietnia 2007, tbgmbx
TrackBack
TrackBack URL wpisu:


Tę stronę oglądano już razy.statystyka